Twee auto’s en caravan in brand gestoken als traditie rond jaarwisseling

Geplaatst op 31 december 2025, om 09:25 uur

SMILDE – Dinsdagavond rond 23.30 uur is brand uitgebroken aan het Jagerspad in Smilde, waarbij meerdere voertuigen in vlammen opgingen. De brandweer werd gealarmeerd voor een autobrand, maar trof bij aankomst twee auto’s en een caravan aan die volledig in brand stonden. De vlammen sloegen metershoog en bereikten ook nabijgelegen bomen, die licht vlam vatten.

De brandweer kreeg het vuur uiteindelijk onder controle, maar moest tijdens de bluswerkzaamheden rekening houden met gasflessen en zwaar vuurwerk in de voertuigen. In de omgeving werd zwaar vuurwerk afgestoken, wat het werk van de brandweer extra risicovol maakte. Van de voertuigen bleef weinig over, en op straat zijn duidelijke sporen van schade door hitte en roet zichtbaar.

Met dit incident komt het totaal op negen branden in de regio in de aanloop naar Oud en Nieuw, waarbij inmiddels elf voertuigen verloren zijn gegaan. In Smilde, Hoogersmilde en Bovensmilde komen deze brandstichtingen vrijwel elk jaar voor. Honderden mensen kwamen op de brand af. De burgemeester van Midden-Drenthe heeft eerder aangegeven het gesprek met jongeren te willen aangaan om herhaling en verdere schade te voorkomen.

Foto’s: Ralph Faber / NoorderNieuws

U kunt ons voortaan ook volgens via Whatsapp! https://whatsapp.noordernieuws.nl