Honderden trotseren kou bij nieuwjaarsduiken

Geplaatst op 1 januari 2026, om 14:22 uur

DELFIJL / JOURE – Op verschillende plekken in het noorden van het land begonnen inwoners donderdagochtend het nieuwe jaar met een ijskoude nieuwjaarsduik. Ondanks de lage temperaturen lieten in zowel Delfzijl als Joure honderden deelnemers zich niet weerhouden om het water in te gaan.

In Delfzijl trotseerden zo’n vijftig deelnemers de kou op het strand bij de Eems. Met een buitentemperatuur van ongeveer 4 graden en een gevoelstemperatuur van -2 door wind en regen, was het een bijzonder frisse start van 2026. Wethouder Jan Menninga gaf om 10.00 uur het startsein, een uur eerder dan gepland vanwege het afgaande tij en de verwachte weersomstandigheden. De Damster Reddingsbrigade hield toezicht en zorgde ervoor dat alles veilig verliep.

Na enkele minuten stonden de deelnemers alweer op het droge, waar zij zich konden opwarmen met warme kleding en een kom snert. Daarmee werd de duik op gezellige wijze afgesloten.

Ook in Joure was de animo groot. Op het Jouster strandje verzamelden zich bijna honderd mensen voor een frisse duik. Net als in Delfzijl zochten de deelnemers na afloop snel de warmte op met droge kleding en warme drank.

De nieuwjaarsduiken zorgden op beide locaties voor een sportieve en verbindende start van het nieuwe jaar, ondanks de winterse omstandigheden.

Foto’s: NoorderNieuws

U kunt ons voortaan ook volgens via Whatsapp! https://whatsapp.noordernieuws.nl

Joure

 



Delfzijl