Burgemeester wil camera’s vanwege aanhoudende drugsoverlast

Geplaatst op 9 september 2026, om 12:41 uur

GRONINGEN – Burgemeester Roelien Kamminga wil tijdelijk cameratoezicht invoeren op het Martinikerkhof en aan de Spilsluizen in Groningen. Aanleiding is de aanhoudende overlast van onder meer drugsdealers en drugsgebruikers. De gemeenteraad moet nog met het voorstel instemmen, aldus RTV Noord.

Op beide locaties is volgens de gemeente al langere tijd sprake van overlast. Omwonenden klagen onder meer over schreeuwende mensen, ruzies, drugsgebruik en -handel en mensen die hun behoefte op straat doen. Volgens RTV Noord hebben eerdere maatregelen de problemen niet voldoende opgelost.

Zo is professionele hulp en zorg ingezet voor mensen die overlast veroorzaken. Aan de Spilsluizen werden daarnaast hekken geplaatst bij de dagopvang voor daklozen. Op het Martinikerkhof is extra toezicht ingezet door boa’s en politie. Volgens de gemeente gaat die extra inzet echter ten koste van toezicht in andere delen van Groningen.

Aan de Spilsluizen wil de burgemeester maximaal drie maanden cameratoezicht instellen. De eerder geplaatste hekken moeten daar verdwijnen en ook de inzet van beveiligers wordt beëindigd. Met camera’s wil de gemeente onder meer volgen of drugsdealers na het verdwijnen van deze maatregelen terugkeren.

Op het Martinikerkhof moeten de camera’s in eerste instantie zes maanden blijven staan, aldus RTV Noord. Het cameratoezicht kan vervolgens telkens na een evaluatie worden verlengd, tot maximaal twee jaar. Het is nog niet bekend wanneer de gemeenteraad over het voorstel stemt.