HARKSTEDE – Een grote brand heeft zaterdagavond een sloopwoning aan de Kooilaan in Harkstede getroffen. Het pand is met een kraan volledig gesloopt om de brandweer beter toegang te geven tot de vuurhaarden. Bij de brand kwam veel rook vrij.
De brandweer werd rond 19.25 uur gealarmeerd en schaalde op naar middelbrand. Korpsen uit onder meer Groningen Stad en Ten Boer werden ingezet. Brandweervoertuigen reden af en aan om voldoende bluswater aan te voeren. Ook de brandweer uit Friesland kwam ter plaatse om verlichting te verzorgen. De bluswerkzaamheden duurden al meer dan vier uur.
Aan de achterzijde van het pand woedde nog een brandhaard waarbij voornamelijk bitumen brandde. Door de omliggende bosschages was deze moeilijk bereikbaar. De brandweer verwachtte nog enige tijd nodig te hebben om het vuur volledig te doven.
U kunt ons voortaan ook volgens via Whatsapp! https://whatsapp.noordernieuws.nl
Foto’s: Mats Steenhuis / NoorderNieuws


