Schaap waarschijnlijk gedood door wolf en in water aangetroffen

Geplaatst op 14 september 2026, om 16:57 uur

BEILEN – In Beilen is een schaap het slachtoffer geworden van een wolf. Het dier werd aangetroffen in de Beilerstroom ter hoogte van de Vogelwikke, midden in een woonwijk. De woningen aan de overkant van de straat staan op minder dan 25 meter van de plek waar het schaap werd gevonden.

De eigenaar van het schaap werd maandagmorgen door een buurtbewoner gebeld omdat het dier in het water lag. De eigenaar haalde het schaap vervolgens uit de Beilerstroom. Het dier werd daarna in een weiland gelegd. Een specialist kwam ter plaatse om DNA-materiaal veilig te stellen en de verwondingen te onderzoeken. Op basis van onder meer de afstand tussen de bijtwonden kon worden vastgesteld dat het waarschijnlijk om een wolf gaat.

De vondst zorgt voor de nodige aandacht, omdat het schaap op korte afstand van woningen in een woonwijk werd aangetroffen. Eerder maandagmorgen werden aan dezelfde kant van Beilen een dode en twee gewonde pony’s gevonden. Die dieren werden op ongeveer 200 meter van het dorp aangetroffen.

U kunt ons voortaan ook volgens via Whatsapp! https://whatsapp.noordernieuws.nl