Jongens helpen brandweer bij blussen van natuurbrand
Geplaatst op 25 augustus 2026, om 16:10 uurASSEN – Dinsdagmiddag rond 14.38 uur is brand uitgebroken in een stuk natuurgebied langs het Havenkanaalpad in Assen. Drie jongens waren daar met hun ouders aan het vissen toen zij de brand ontdekten. Zij hoorden eerst iets wat op vuurwerk leek en zagen daarna rook uit het natuurgebied komen.
De ouders en de drie jongens kwamen direct in actie. Samen met omstanders haalden zij met emmers water uit de naastgelegen sloot om het vuur te bestrijden. Daarmee probeerden zij de brand onder controle te houden totdat de brandweer arriveerde. De brandweer nam het blussen vervolgens over.
De drie jongens hielpen de brandweerlieden bij het blussen. Nadat de brand grotendeels was geblust, mochten zij met de brandslang de laatste smeulende resten natmaken. De rook was vanaf grote afstand zichtbaar en ook in de nabijgelegen wijk was de rooklucht te ruiken. Naast de brandplek stond een vuurpijl. Vermoedelijk is daardoor de brand ontstaan.
U kunt ons voortaan ook volgens via Whatsapp! https://whatsapp.noordernieuws.nl
Foto’s: NoorderNieuws

