Schotse hooglander afgeschoten na ontsnapping

Geplaatst op 18 juli 2026, om 08:08 uur

ASSEN – Hulpdiensten zijn vrijdagavond uitgerukt nadat een Schotse hooglander op de N33 tussen Assen en Rolde terecht was gekomen.

De weg werd afgesloten nadat het dier over de rijbaan liep. Hulpdiensten zijn geruime tijd bezig geweest om de situatie onder controle te krijgen. Uiteindelijk is de Schotse hooglander afgeschoten. Een woordvoerder van Rijkswaterstaat heeft bevestigd dat het om een Schotse hooglander ging. Ter plaatse werd door medewerkers achter de afzetting gemeld dat het dier was afgeschoten.

Na het incident is het dier door een gespecialiseerd bedrijf afgevoerd en werd het wegdek gereinigd. De N33 bleef daardoor langere tijd afgesloten voor het verkeer.

Rond 01.00 uur kon de weg weer worden vrijgegeven. Hoe de Schotse hooglander op de N33 terecht is gekomen, is niet bekend.

U kunt ons voortaan ook volgens via Whatsapp! https://whatsapp.noordernieuws.nl

Foto’s: Ralph Faber / NoorderNieuws