Drie mannen aangehouden na vondst meerdere wapens bij controles

Geplaatst op 8 mei 2026, om 17:18 uur

HEERENVEEN – De politie heeft donderdag drie personen aangehouden op verdenking van verboden wapenbezit. Bij het onderzoek zijn meerdere wapens in beslag genomen.

De aanhoudingen volgden op informatie die de politie de afgelopen dagen ontving over mogelijk illegaal wapenbezit. Donderdagochtend 7 mei viel een arrestatieteam van de Dienst Speciale Interventies (DSI) een woning binnen aan de Schoterlandseweg in Katlijk. Ook werd een bedrijfspand in Heerenveen doorzocht. Daarbij werd een 61-jarige man uit de gemeente Heerenveen aangehouden.

Later op de dag controleerde de politie een voertuig bij het BP-tankstation aan de Haskeruitgang in Heerenveen. In de auto werden meerdere wapens aangetroffen. De bestuurder, een 59-jarige man uit de gemeente Súdwest-Fryslân, en een 41-jarige bijrijder uit de gemeente Opsterland zijn daarop aangehouden. De wapens zijn in beslag genomen en worden verder onderzocht.

De drie verdachten zitten vast en worden verhoord. Uit verder onderzoek moet blijken wat hun exacte rol en betrokkenheid is geweest.

U kunt ons voortaan ook volgens via Whatsapp! https://whatsapp.noordernieuws.nl