Woning onbewoonbaar na brand in kelder door cv-ketel

Geplaatst op 28 januari 2026, om 13:28 uur

TOLBERT – De brandweer is woensdag uitgerukt voor een woningbrand aan de Hoofdstraat in Tolbert. Brandweer Leek, een ambulance en de politie kwamen ter plaatse. De straat is deels afgezet om de hulpdiensten voldoende ruimte te geven.

Bij aankomst bleek dat de brand woedde in de kelder van de woning, waar de cv-ketel in brand stond. De bewoner, een man op leeftijd, had nog geprobeerd het vuur zelf te blussen, maar schakelde uiteindelijk de brandweer in. Tijdens de brand knapte een waterleiding die vanaf de cv-ketel liep, waardoor de kelder onder water kwam te staan.

Naast de waterschade is er ook sprake van aanzienlijke rook- en roetschade in de woning. Door de schade is het huis voorlopig onbewoonbaar. Salvage en een waterbedrijf worden ingeschakeld om de verdere afhandeling en herstelwerkzaamheden te coördineren.

De bewoner heeft bij zijn bluspoging veel rook ingeademd. Hij is door ambulancepersoneel onderzocht en vervolgens overgebracht naar het ziekenhuis voor verder onderzoek.

Foto’s: NoorderNieuws

U kunt ons voortaan ook volgens via Whatsapp! https://whatsapp.noordernieuws.nl