Plezierjacht zinkt na aanvaring met schip, meerdere gewonden
Geplaatst op 22 september 2025, om 15:08 uurWARTEN – Op het Prinses Margrietkanaal bij Warten is maandagmiddag rond 14.30 uur een motorjacht in aanvaring gekomen met een binnenvaartschip ter hoogte van de Fonejachtbrug. Het jacht werd overvaren en zonk direct na de botsing.
Hulpdiensten rukten grootschalig uit. Brandweerboten, duikers uit Leeuwarden, meerdere ambulances en een traumahelikopter kwamen ter plaatse. Vanwege de ernst van de situatie werd opgeschaald naar GRIP-1 om de inzet te coördineren. Het gezonken jacht werd later naar de wal getrokken en deels gelicht om de hulpverlening mogelijk te maken. Rond 15.25 uur werd het eerste slachtoffer gevonden, korte tijd later volgde een tweede.
Volgens de eerste berichten gaat het om een man en een vrouw. Eén slachtoffer is met spoed en bij kennis naar het ziekenhuis gebracht. Het andere slachtoffer werd eveneens aan wal gebracht. Er zijn geen aanwijzingen dat zich nog meer personen aan boord bevonden. Het binnenvaartschip, de SPES-VERA uit Bergambt, was onderweg van Groningen naar Lelystad. De omgeving is afgezet en er is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de aanvaring.
Foto’s: NoorderNieuws




